NAŠE RADY

Návod na ošetřování a čištění laminátových podlah

Z důvodu častých otázek týkajících se údržby a čištění laminátových podlah jsme pro Vás připravily článek zabívající se touto tématikou. Máte-li doma laminátovou podlahu, nebo se teprve chystáte vybrat si z naší nabídky laminátových podlah EGGER tak rozhodně čtěte dál.

Read More

Preventivní opatření

Podstatná část veškerých vnášených nečistot může být minimalizována použitím čistících rohoží před vchodem a čistících zón ve vstupních částech objektů. Tyto čistící zóny je nutné zařadit do systému běžného čištění.

 

Čištění po pokládce podlahy

Odstranění zbytků lepidla (neplatí pro Click-lamináty)

CC-Elatex nastříkejte na zbytky lepidla popř. na rozmazané lepidlo a nechejte několik minut působit. Následně rozpuštěné zbytky setřete pomocí jemného bílého padu a odstraňte savým hadrem. Nevyvíjejte velký tlak na bílý pad. Pokud neodstraníte lepidlo napoprvé, celý postup opakujte. Potom ještě jednou důkladně omyjte celé místo v čisté vodě namočeným a dobře vyždímaným hadrem.

 

Ochrana spojů proti vlhkosti

Pozn.: nevhodné pro podlahy se sraženou hranou nebo V-spárou

Celou plochu důkladně očistěte od prachu a volně ležících nečistot pomocí vysavače. CC-Přípravek na impregnaci spár před použitím důkladně protřepejte, popř. předtím ještě zahřejte na pokojovou teplotu. Pomocí CC-Profi stěrky s gumovou lamelou naneste přípravek tence na suchou podlahu a důkladně jej vpracujte do příčných i podélných spojů a následně rozetřete na celou plochu. Rozetřený materiál ihned dokonale stáhněte stěrkou k sobě (s přebytečným materiálem budete pokračovat dál) a zbytky z plochy důkladně odstraňte savými hadry nebo papíry (např. z CC-Papírové role). Postupujte po úsecích, práci nejlépe provádějt ve dvou osobách, kdy první z nich nanáší impregnaci a stahuje ji stěrkou a druhá ihned odstraňuje (stírá) zbytky z plochy. Po naschnutí celou plochu pravidelně přeleštěte, až dosáhnete opticky stejnoměrného vzhledu. V objektových prostorách použijte jednokotoučový rotační stroj s leštícím kotoučem, v domácnostech CC-Padmeister ve spojení s měkkým hadrem, který nepouští vlákna. Dbejte na včasnou výměnu leštícího hadru, která je závislá na množství zachycených zbytků přípravku. Pro dosažení plynulé aplikace pracujte po malých úsecích (cca 10 m2). Po 3 – 4 hodinách, maximálně po zaschnutí přes noc,celou plochu ještě jednou přeleštěte jemným bílým padem. Zamezte používání plochy před důkladným zaschnutím.

 

Běžné čištění laminátových podlah

Pro odstraňování běžných denních nečistot použijte CC-Přípravek na čištění laminátu, který zřeďte s vodou v poměru 1 : 200 (50 ml na 10 litrů vody) a podlahu tímto roztokem vytírejte. Používejte dobře vyždímané hadry. Prach a jemné nečistoty můžete dle potřeby rychle a nekomplikovaně sprejově čistit pomocí CC-Sprühmax pro parkety, korek a laminát. Skvrny, rýhy od podpatků, čáry od fixů a jiné pevně ulpívající nečistoty odstraníte pomocí CC-Elatex nebo popřípadě neředěným CC-Přípravkem na čištění laminátu ve spojení s jemným bílým padem. V těchto případech vždy plochu následně přečistěte v čisté vodě namočeným a dobře vyždímaným hadrem až do úplného odstranění nečistot a zbytků čistících přípravků.

 

Všeobecná upozornění

Laminátové podlahy nenechávejte nikdy delší dobu vlhké nebo mokré, protože obzvláště v oblastech spojů nasávají vodu a mohlo by proto dojít ke změnám jejich formy (nabobtnání) nebo k zašednutí. Proto dbejte vždy na to, aby čištění bylo pokud možno prováděno nasucho (mopem, smetákem, vysavačem), popř. pouze dobře vyždímanými hadry, aby se na podlaze netvořily "loužičky".

zdroj: Informace jsou převzaty od společnosti Dr.Shultz, která dodává čistící prostředky na laminátové podlahy.

Copyright © 2018 Podlahy-RPI.cz

Hledat